Beverīnas novadā norisinājās trīs vokālie konkursi

3 Tinis 2018

Aprīļa mēnesī Beverīnas novadā notika trīs vokālie konkursi atšķirīgu vecuma grupu bērniem un jauniešiem, lai veicinātu muzikālo spēju attīstību, uzstāšanās iemaņu un skatuves kultūras pilnveidi, kā arī sekmētu latviešu komponistu dziesmu un latviešu tautasdziesmu apgūšanu.

 

Pirmais konkurss notika Kauguru kultūras namā, 6.aprīlī. Tas bija 5.-9.klašu vecuma grupas jauno vokālistu konkurss “Tīnis 2018”, kurā piedalījās 8 dalībnieki. Gan galveno Grand Prix, gan simpātiju balvu ieguva māksliniece Annija Eglīte ar dziesmu „Saulesbrilles”. Jau nākamajā nedēļā Brenguļu sākumskolas lielajā zālē notika 1.-4.klašu vecuma bērnu vokālais konkurss “Lakstīgala 2018”, kurā izskanēja 15 priekšnesumi. Galveno Grand Prix balvu ieguva Alise Akmentiņa ar Imanta Kalniņa dziesmu “Rakstu raksti”. Skatītāju simpātiju balvu ieguva 3 mākslinieces – Alise Akmentiņa, Arta Straumīte un Nikola Vītiņa. 20.aprīlī, Trikātas kultūras namā norisinājās arī mazo vokālistu konkurss “Cālis 2018”, kurā savas prasmes parādīja 30 jaunie mākslinieki. Galveno Grand Prix balvu “Beverīnas novada Cālis 2018” ieguva Aleksandra Piļipoveca ar dziesmu „Pie kaziņas ragainītes”. Vecuma grupā līdz 5 gadiem (ieskaitot) dalītu pirmo vietu ieguva Sandija Melngārša un Sofija Žentiņa, dalītu otro vietu – Kārlis Brass un Vita Jekuma, bet dalītu trešo vietu – Liāna Strazdīte un Jēkabs Ozols. Vecākajā grupā, kurā piedalījās bērni 6 un 7 gadu vecumā, pirmajā vietā bija Samanta Felzenberga, dalītā otrajā vietā – Justīne Dzērve-Tāluda un Marta Ausmane, un dalīto trešo vietu ieņēma Estere Buka, Sanija Dracmane un Emīlija Neimane.

Kopā vokālajos konkursos Beverīnas novadā piedalījās 53 bērni un jaunieši, kas ir deklarēti novadā vai mācās kādā no Beverīnas novada izglītības iestādēm. Katrs mākslinieks saņēma pateicības balvas par dalību pasākumā, kā arī jaunu pieredzi uzstājoties žūrijas un skatītāju priekšā.

Pateicība dalībniekiem, viņu vecākiem un pedagogiem, kas snieguši savu ieguldījumu jauno mākslinieku sagatavošanai! Lai turpinātu muzikālo un sevis prezentēšanas spēju pilnveidi, varam sākt gatavoties jau nākamajam gadam!

Fotogrāfijas no "Tīnis 2018" Kauguru kultūras namā - https://ej.uz/swhe .

1 Lakstigala 2018 2 Calis 2018
Fotogrāfija no vokālā konkursa "Lakstīgala 2018" Fotogrāfija no vokālā konkursa "Cālis 2018"


Fotogrāfija no Beverīnas novada pašvaldības fotoarhīva

Informāciju sagatavoja: Kultūras centra vadītāja Ieva Putniņa