Koka auto modeļu sacensības Trikātas pamatskolā

1 Auto sacensibas marts TRIKATASSKOLA foto

8. martā Trikātas pamatskolā jau trešo reizi notika atklātais čempionāts koka auto modeļu ātrumsacensībās.

Tajās tika pieteikti 93 modeļi no Strenču novada vidusskolas, Rūjienas vidusskolas, Alojas Ausekļa vidusskolas, Naukšēnu novada vidusskolas un Trikātas pamatskolas. Dalībnieku parādi atklāja skolas direktore Inguna Kondratjeva, novēlot veiksmi sacensībās.

Katrs sacensību dalībnieks ar savu  izgatavoto modeli izgāja tehnisko kontroli, pārbaudot, vai atbilst sacensību nolikumam, un veica 4 braucienus. Uzvarētāju noteica visu četru braucienu summa. Kuram no dalībniekiem bija mazākā laika summa, tas – uzvarētājs.

Kausu izcīņa notika 3 grupās: meitenēm, 1. – 4. klases un 5. – 9. klases skolēniem.

1.- 4. klašu grupā startēja 8 modeļi. Uzvarētāji:

1. vieta – Artjoms Solotkijs Trikātas pamatskola

2. vieta – Ralfs Daniels Baškers Trikātas pamatskola

3. vieta – Rimands Deduškevičs- Trikātas pamatskola

5.- 9. klašu grupā no 66 modeļiem uzvarēja:

1. vieta – Dīvs Lellis Strenču novada vidusskola

2. vieta – Mārcis Šmagris- Bondars Trikātas pamatskola

3. vieta – Ralfs Bukšs Strenču novada vidusskola.

Meiteņu grupā startēja 15 modeļi un uzvarētājas ir:

1. vieta – Daiga Mežīte Trikātas pamatskola

2. vieta – Dārta Lūcija Švēde Trikātas pamatskola

3. vietā – Katrīna Lība Mētriņa Alojas Ausekļa vidusskola

Sacensībās tika vērtēts arī modeļu dizains, interesantākie un savdabīgākie modeļi.

1. vieta – Katrīna Lība Mētriņa Alojas Ausekļa vidusskola      

2. vieta – Aldis Duncis Naukšēnu novada vidusskola

3. vieta – Harijs Strods – Rūjienas vidusskola

Komandu vērtējumā

1. vieta Trikātas pamatskolai

2. vieta Naukšēnu novada vidusskolai

3. vieta Alojas Ausekļa vidusskolai.

Sacensību dalībniekiem bija iespēja arī braukt ar netradicionālajiem modeļiem. Interesanti, ka sacensībās piedalījās arī skolotāji. Trešo gadu pēc kārtas uzvarēja Strenču novada vidusskolas mājturības skolotājs Aivars Magone, sasniedzot jaunu trases rekordu. Otrais Trikātas pamatskolas mājturības skolotājs Guntars Purgalis un trešais Juris Alps, mājturības skolotājs no Alojas Ausekļa un Naukšēnu novada vidusskolas.

Paldies šī sporta veida atbalstītājiem Andrim Bortkēvičam par modeļu sagatavēm un Jānim Brencim par skaistajām medaļām un balvām. Sacensības palīdzēja tiesāt Trikātas pamatskolas skolēni Liene Ielīte, Patrīcija Fūrmane, Artjoms Solotkijs un Gvido Krumholcs.

Foto: Trikātas pamatskolas arhīvs

Informāciju sagatavoja:

Trikātas pamatskolas mājturības skolotājs Guntars Purgalis