Pirmklasnieku svētku rīts

Pirmklasnieki

Ceturtdien, 1. februārī, pirmklasniekiem iesākās svētku rīts, kas izvērtās par svētkiem visas dienas garumā. Trikātas pamatskolā izveidojusies tradīcija pirmās klases skolēniem otrā semestra sākumā, kad apgūti burti, ir prasme lasīt un rakstīt, pirmsskolas vecākās grupas un 2.-4. klašu audzēkņi kopā ar audzinātājām organizē svētkus. Tā skolas kolektīvs atzīst, ka nu pirmklasnieki ir pilntiesīgi šīs skolas skolēni.

 

Šajā nedēļa jau divas dienas pirms pasākuma mūsu klases durvis rotāja liela Minjona bilde. Tā pirmklasniekus iepriecināja, jo varonis zināms no animācijas filmas. Vēl lielāka sajūsma bija, kad ceturtdienas rītā Minjons pilnā ietērpā ienāca mūsu klasē! Varējām viņu aptaustīt un samīļot! Viņa pavadībā uzsākām ceļu pa skolu.

Ceļojumu mēs aizsākām ar Minjona zīmēšanu 3. klasē. Audzinātāja Solvita Strautiņa un skolēni bija sagatavojuši katram nepabeigtu zīmējumu, kuru mēs papildinājām. Tā tapa mūsu 1. klases Minjoni.

2. klasē audzinātāja Rita Puķīte kopā ar skolēniem bija sagatavojuši jaunus uzdevumus – katram pirmklasniekam bija jāizdomā un jāuzraksta īpašības vārdi Minjonam, kas sāktos ar katru viņa vārda burtu. Tas mums izdevās! Vēl jautrus brīžus sagādāja aktivitātes ar baloniem. Pie mūzikas dejojot, skanēja mūsu smiekli. Dāvanā saņēmām kūku, uz kuras bija Minjons.

Mūs gaidīja arī pirmsskolas vecākā grupa (tajā pirmklasnieki bija audzēkņi pagājušajā gadā). Lai mēs vairāk līdzinātos Minjonam, audzinātāja Sarmīte Kanašniece un grupas bērni mums uzdāvināja saulesbrilles. Šeit draudzīgi gājām rotaļās. Dāvanās pirmklasnieki vēl saņēma audzinātājas Evas Melbārdes sarūpētas Minjona medaļas un sulas paciņas ar Minjona attēlu.

Tālāk kopā ar Minjonu devāmies uz sporta halli, kur sporta skolotājs Guntars Purgalis mūs sagaidīja ar interesantām stafetēm. Hallē varējām baudīt ziemīgas aktivitātes – slēpot, veidot sniega pikas un pikoties! Kā to var? Mēs to darījām!

Pēc spraigas darbošanās visi pasākumā iesaistītie sapulcējāmies skolas zālē – pirmklasnieki, pirmskolas grupas bērni, 2.-4. klases skolēni un audzinātājas. Šeit viņi apstiprināja pirmklasnieku varēšanu un, atzīstot par pilntiesīgiem Trikātas pamatskolas skolēniem, izsniedza Minjona rakstītu apliecinājumu. Tādu saņēmu arī es – apliecinājumu, ka esmu pirmīšu audzinātāja.

Apstiprinot, ka daudz ko jau ir iemācījušies, pirmklasnieki nodziedāja Renāra Kaupera dziesmu “Joka pēc alfabēts”. Pazīstot alfabētu, protam lasīt. 

Svētku noslēgumā ēdām torti, pavārītes Mārītes Bikovskas sarūpēto keksu un skatījāmies animācijas filmu.

Sirsnīgs paldies visiem, visiem, kuri sarūpēja šādus brīnišķīgus svētkus! Pirmīši jutās ļoti priecīgi. Smiekli, draudzīgā kopā būšana liecina, ka esam viena saime!

Informāciju sagatavoja:1. klases audzinātāja Ligita Garsele

(nu jau ar Minjona apstiprinājumu)