“Skaļās lasīšanas” sacensības

Skala lasisana

“Lasīt grāmatu ir tas pats, kas doties ceļojumā.”/Emma Gulliforda/

Pirmā semestra beigās Trikātas pagasta bibliotēkas vadītāja Inga Janīte uzaicināja Trikātas pamatskolas 5.-6. klašu skolēnus piedalīties Nacionālās “Skaļās lasīšanas” sacensībās. Tās pirmo reizi valstī organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka ar mērķi attīstīt skolēnos mīlestību pret grāmatu un nostiprināt lasītprasmi.

Gatavošanās periodā skolēniem kopā ar vecākiem bija jāizvēlas, kura grāmata sacensībām būtu vispiemērotākā, interesantākā un mīļākā. Tāpat jāatrod grāmatā fragments, kuru, izteiksmīgi lasot, var ieinteresēt klausītājus.

Skolas konkurss notika 18. janvārī pagasta bibliotēkā mājīgā gaisotnē. Žūrijā bija uzaicināta arī Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu nodaļas galvenā bibliotekāre Lolita Dreimane.

Vairāki 5.-6. klašu skolēni bija ļoti nopietni gatavojušies lasīšanas sacensībām, viņu priekšnesums bija pārliecinošs, interesants, pat atraktīvs, lasītprasme teicama. Ieguldītais darbs tika atzinīgi novērtēts.

Kamēr žūrija apspriedās, tikmēr dalībnieki cienājās ar sarūpēto mielastu un saņēma balvas – blociņus ar pagasta bibliotēkas logo, bet no Valmieras integrētās bibliotēkas – grāmatzīmes.

1. vietu ieguva 5. klases skolnieks Mārcis Šmagris-Bondars un 6. klases skolniece Elīza Evelīna Pētersone. Viņi tālāk startēs reģionālajās sacensībās Valmierā, kuras notiks martā. 2. vietu pārliecinoši ieguva 5. klases skolniece Lauma Grāvelsiņa, bet 3. vietu dalīja 6. klases meitenes Rendija Ziemane un Viktorija Skaldere. Visi dalībnieki janvāra beigās skolas Valodu nedēļas noslēgumā saņems diplomus.

Paldies pagasta bibliotēkas vadītājai Ingai Janītei par jauko pasākumu!

Uz tikšanos nākamā gada sacensībās!

Fotogrāfija no Trikātas pamatskolas arhīva. Informāciju sagatavoja:

Trikātas pamatskolas bibliotekāre Lida Sīpola un latviešu valodas skolotāja Maruta Ģingule