PII “Pasaciņa” rudenī

Pasacina rudens1 foto

Būs aizritējuši trīs spraigi un radoši 2017./2018.mācību gada mēneši, kā saka – viens ceturksnis un nu jau var palūkoties uz padarītām lietām.

Bērnudārza audzēkņiem rudens laiks ir īpašs, jo to saucam par adaptācijas jeb pierašanas laiku – mazākie pierod pie neierastās vides, lielajiem un svešajiem cilvēkiem grupiņā, pie citiem bērniem un īpašā dienas ritma. Savukārt pedagogi strādā un iepazīstas ar jaunievedumiem izglītības saturā.

Pirmsskolas izglītība joprojām ir visas izglītības sistēmas pamatu pamats, bet šī brīža pirmsskolēns, kad kļūs pieaudzis, būs vairāk praktiķis un iegūtās zināšanas patiešām pielietos ikdienā.

Pirmsskolas skolotāji šajā vērtību pārvērtēšanas laikā nav vieni, jo kopā ar mums darbojas PII “Pasaciņa” audzēkņu ģimenes. Pasacēnu ģimenes ir teicami sadarbības partneri.  Piemēram, jau otro mācību gadu, izvelkot loterijā savu “Veiksmes kuponu”, mammas, tēti, brāļi un māsas rudens pēcpusdienās ienāk savu mīluļu grupiņās. Interesanti un aizraujoši tiek pavadīts laiks ar muzicēšanu, spēļu spēlēšanu, grāmatu lasīšanu, sportošanu un citādi radoši darbojoties.

Lielāko bērnu vecāki arī iesaka un palīdz organizēt tuvākus un tālākus grupiņu braucienus. Sešus gadus vecie bērni ir jau iepazinuši dabīgo čipsu ražotni “Latnature” un veselīgu produktu ražotni "Latvijas ķiploks” Raunā, pabijuši lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrībā “VAKS” Valmierā.

Viens no mūsu kopīgi veicamajiem uzdevumiem ir gribas komponentu un gribasspēka izpausmes veidošana bērnos, jo griba ir viena no nozīmīgākajām cilvēka personības īpašībām. Gribas trūkums jau tas pats slinkums vien ir. Vēl kopīgi veicinām bērnu domāšanas procesu attīstību, lai bērni prastu saskatīt kopsakarības, izzināt un atklāt apkārtējo pasauli, veidojam valstiskās identitātes apziņu, kopjam tradīcijas un iesaistāmies valstiski nozīmīgos notikumos.

01 02 03
05 06 07

Fotogrāfijas no PII “Pasaciņa” fotoarhīva

PII “Pasaciņa” vadītāja Ineta Zīdere