III pasaules diktāts latviešu valodā

Jau trešo gadu pēc kārtas notika III pasaules diktāts latviešu valodā. To var rakstīt ieinteresēti ļaudis ne tikai Latvijā, bet arī visā plašajā pasaulē. Šis pasākums ir bezmaksas un brīvprātīgs, lai dotu iespēju ikvienam pārbaudīt savas zināšanas pareizrakstībā.

Šogad Vidzemes Augstskolā 23 cilvēki rakstīja rakstnieka Nila Saksa nelielo stāstiņu ap trīssimt vārdiem. Pagājušajā gadā diktātu rakstīja 789, un tikai divi cilvēki no Latvijas uzrakstīja bez kļūdām. Lielākā daļa diktāta rakstītāju atzīst: “Tā ir jauka iespēja pārbaudīt sevi!”

Atbilstoši savam vecuma posmam, diktātu 9.oktobrī rakstīja ikviens skolēns arī J. Endzelīna Kauguru pamatskolā, bet diktāta lasījumu klausījās un izbaudīja mūsu pamatskolas desmit dažādi pedagogi.

Prieks, ka arī mūsu skolā ir skolēni, kuri raksta precīzi bez kļūdām – Dāvids Liepiņš, Loreta Andrupe, Adrians Salmiņš, Elīze Sapošņikova, Daniels Lāns, Ruslana Maksimova, Annija Eglīte, Līva Cine, Paula Sandra Lippe, Elīza Marta Tūtina, Elīna Ozola, Laura Gasparena, Toms Oskars Ozols un Lauris Ģirts Lācis.

Izbaudīsim pareizu rakstu valodu, jo latviešu valoda ir mūsu valsts pamats!

 Informāciju sagatavoja:

J.Endzelīna Kauguru pamatskolas latviešu valodas skolotāja Aija Dubova