Brenguļu skolēni piedalās novada Veselības dienā

Veselibas diena Brenguli

Otrdien, 10.oktobrī centrā “Kaimiņi” satikām savus draugus no Trikātas un Kauguru pamatskolas. Visi kopā piedalījāmies novada “Veselības dienā”. Raibu raibās grupās ceļojām pa dažādām Veselības stacijām un iepazināmies cik svarīgs mūsu veselībai ir gaiss un kustības. Mācījāmies uzticēties viens otram, pārbaudījām savu līdzsvaru un izveicību.

Mērījām pulsu un uzzinājām, cik ātri sitās mūsu sirsniņas, kad esam kārtīgi izlēkājušies. Iemācījāmies, ka saule ir ne tikai ļoti nepieciešama mūsu organismam, bet lielās devās tā var būt arī kaitīga, tādēļ nepieciešami aizsarglīdzekļi – cepures, saulesbrilles un aizsargkrēms. Visgaršīgākā vieta bija Uztura stacija. Tur mielojāmies ar vitamīnu pilnajiem dārzeņiem, bet no gardiem augļiem veidojām gleznu, ko pēc tam varējām apēst.

Atkārtojām, cik skaists ir smaids, ja mutē ir visi zobi, nevis rēgojas robi. Un kas jādara, lai zobus saglabātu veselus un baltus.

Vēl uzzinājām par sliktajām atkarībām un sapratām, ka ar tām mums nav pa ceļam. Pēc šīs dienas zinām, ka mums jādraudzējas ar ūdeni ne tikai, lai būtu tīri, bet arī jādzer, lai paši justos labi. Kad jaukā un atraktīvā diena bija beigusies, mēs patiešām  jutāmies veseli un ņipri, kopā vienmēr stipri!

Teksta un fotogrāfijas autore:

Brenguļu sākumskolas direktore Sandra Kaufmane

logo

“Veselas un veselīgas sabiedrības veidošana Beverīnas novadā” Nr. 9.2.4.2./16/I/051