Baltā galdauta svētki PII “Pasaciņa”

4.maijā, Latvijā un daudzviet pasaulē, tika svinēti Baltā galdauta svētki – svinības Latvijas neatkarības atjaunošanai.

Ceturtais maijs ir jaunākā valsts svētku diena un tai savu īpašo tradīciju vēl īsti nav. Latvijas simtgades rīkotāji ar šādu lietu kārtību nav bijuši mierā un pirms gada, tuvojoties 4.maijam, aicināja iedzīvotājus uzklāt baltu galdautu un apsēsties pie skaisti klāta galda, lai atcerētos 1990.gada Augstākās padomes balsojumu un apliecinātu, ka joprojām esam PAR Latvijas neatkarību.

Arī Pasacēni, sagaidot Latvijas Neatkarības atjaunošanas svētkus, 3.maija pēcpusdienā, klāja savus baltos galdus, tos skaisti noformējot, baudīja pašu pagatavotās svētku tortes, dziedāja tautasdziesmas un izdejoja tautas rotaļas. Vienvārdsakot – nosvinēja svētkus par godu Latvijai!

Fotogrāfijas no PII “Pasaciņa” arhīva

PII “Pasaciņa” vadītāja Ineta Zīdere