Pašu rokām darināts dizaina papīrs

07

SIA “Zaļā josta” sadarbībā ar Latvijas dabas muzeju šī gada martā rīkoja radošo konkursu, kurā kampaņas “Tīrai Latvijai!” dalībniekiem – Latvijas skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm, bija iespēja piedalīties radošā papīra pārstrādes konkursā “Pašu rokām darināts dizaina papīrs”. Radošais konkurss ir guvis ļoti lielu atsaucību un tajā iesūtīti vairāk nekā 500 konkursa darbi no 98 izglītības iestādēm. No tiem ir arī Kauguru pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” trīsgadīgo, piecgadīgo un sešgadīgo audzēkņu darbi.

Jau janvārī PII “Pasaciņa”  pedagogi piedalījās savas kolēģes Ingas Rasas meistarklasē un no viņas mācījās papīra liešanas prasmi, lai kopā ar savas grupas bērniem veidotu dizaina papīru konkursam. Galvenais nosacījums – jaunais papīrs bija jāveido no jau kādreiz izlietota.

Bērni aktīvi iesaistījās avīžu un žurnālu lapu plucināšanas procesā, papīra masas maisīšanas un liešanas darbos, jo papīrs, ko tu pats izlej, ir tāds kā nevienam citam!

No 2017. gada 12.aprīļa līdz 23.aprīlim Latvijas Dabas muzejā varēja skatīt konkursa labāko darbu izstādi, kurā bija aplūkojami oriģinālākie bērnu darinātie vēstījumi tīrai Latvijai, kas veidoti no pārstrādātas makulatūras un dabas elementiem. Tur bija skatāmi arī Pasacēnu konkursa darbi “Tīrai Latvijai!” un “Par tīru jūru!”.

 

Fotogrāfijas  PII “Pasaciņa” arhīva un I.Znotiņa

 PII “Pasaciņa” vadītāja Ineta Zīdere