3. Latvijas čempionātā krosmintonā Beverīnas novada sportistiem 9 godalgas

LatvijasCempionats2016 14

17.decembrī Jelgavā notika 3. Latvijas čempionāts krosmintonā, uz kuru devās arī 12 krosmintona spēlētāji no Sporta un Tūrisma kluba “Zaļā Pēda” (Brenguļi) un Trikātas pamatskolas. Kopumā čempionātā tika izspēlēti kausi 6 dažādās kategorijās – bērni U12, jaunieši U14, jaunieši U18, Sievietes, OPEN un O40 vīriešiem. Beverīnas novada sportisti dalību ņēma piecās kategorijās.

Bērnu U12 kategorijā turnīra sākumā tika izspēlētas apakšgrupu spēles, lai noskaidrotu spēcīgākos spēlētājus, kas turpināja cīņu finālturnīrā. STK Zaļā Pēda spēlētājas Laura Luīze Kiļupe un Mareta Jurgensone pārliecinoši uzvarēja visās savās apakšgrupu spēlēs, savukārt Trikātas pamatskolas pārstāvji Rovilds Deduškevičs un Markuss Mareks Boškins spēlēja mainīgām sekmēm. Boškinam nedaudz pietrūka un finālā iegūta Latvijas čempionāta 5.vieta, savukārt Deduškevičs iekļuva finālturnīrā. Pirmajā pusfināla pārī tikās Kiļupe un Tālums (KK Krosmintons.lv, Rīga), kurā trīs setu spēlē (16:9, 10:16, 16:5) pārāka bija Kiļupe. Savukārt otrajā pusfinālā Deduškevičs pārliecinoši divos setos (16:4, 16:7) uzvarēja Jurgensoni. Spēlē par trešo vietu tikās Jurgensone ar Tālumu, kurā pārāka bija Jurgensone. Savukārt finālspēle, kurā tikās Kiļupe ar Deduškeviču, izvērtās gara un spraiga, kas paņēma visus spēlētāju spēkus. Trīs setu spēlē (20:18, 11:16, 16:12) uzvarēja Laura Luīze Kiļupe un ieguva savu pirmo Latvijas čempiones titulu. 2.vietā Rovilds Deduškevičs, 3.vietā Mareta Jurgensone.

Jauniešu U14 kategorijā STK Zaļā Pēda tika pārstāvēta ar vienu spēlētāju – Lauri Ģirtu Lāci. Šajā kategorijā tika izspēlēta tikai grupu spēles, tādejādi noskaidrojot uzvarētājus. Lācim, zaudējot tikai uzvarētājam Artūram Dzirkalim no Jēkabpils, izdevās izcīnīt 2.vietu 3.vietā Ņikita Ruseckis.

Jauniešu U18 kategorijā STK Zaļā Pēda tika pārstāvēta ar trīs spēlētājiem – Matīsu Cinātu, Mārci Rulli un Lauri Ģirtu Lāci. Arī šajā kategorijā uzvarētāji tika noskaidroti, izspēlējot savstarpējās spēles. Pirmo Latvijas čempiona titulu šajā kategorijā diez gan pārliecinoši izcīnīja Matīss Cināts, kurš savu sīvāko konkurentu jēkabpilieti Arti Lauvu apspēlēja divos setos (18:16, 16:8). Trešajā vietā ierindojās Mārcis Rullis, kuram tikai nedaudz pietrūka līdz sudrabam. Lācim 4.vieta šajā kategorijā.

Sieviešu kategorijā no STK Zaļā Pēda laukumos devās Santa Paegle un Kristiāna Anšmite. Turnīra pirmajā posmā tika izspēlētas apakšgrupu spēles, no kurām uz finālturnīru pārliecinoši kvalificējās abas STK Zaļā Pēda spēlētājas. Pirmajā pusfinālā tikās Anšmite ar Agnesi Logošu (KK Krosmintons.lv, Rīga), kurā pārāka izrādījās Logoša (16:7, 16:6). Otrajā pusfinālā Paegle tikās ar jēkabpilieti Ingūnu Aldiņu (BK SMASH), kurā Paegle neatstāja nekādas cerības (16:5, 16:1). Mazajā finālā jeb spēlē par 3.vietu Anšmite divos setos apspēlēja Aldiņu un kāpa uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena. Savukārt tradicionālajā finālā tikās Paegle un Logoša. Paegle spēja divos setos (16:8, 16:10) pārspēt Logošu un trešo gadu pēc kārtas kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Savukārt viskuplāk pārstāvētajā OPEN kategorijā STK Zaļā Pēda krāsas aizstāvēja 5 spēlētāji – Ainārs Gulbis, Sandis Šustiks, Renārs Cers, Matīss Cināts un Mārcis Rullis. Pēc apakšgrupu spēlēm uz finālturnīru kvalificējās Matīss Cināts un Ainārs Gulbis, kuri savās apakšgrupās ieņēma attiecīgi pirmās vietas. Ceturtdaļfinālā Gulbis tikās ar Agnesi Logošu un gandrīz stundu ilgajā spēlē svinēja uzvaru trīs setos (18:16, 15:17, 16:14). Šī spēle bija atņēmusi visus spēkus un tālāk gan pusfinālā, gan spēlē par trešo vietu tika piedzīvoti zaudējumi un gala rezultātā 4.vieta. Savukārt Cināts šajā turnīrā parādīja labu spēli un vispirms ceturtdaļfinālā pret jelgavnieku Edgaru Rēķi (KK Krosmintons.lv) trīs setu spēlē (16:10, 14:16, 16:12) svinēja uzvaru, un tālāk pusfinālā trīs setos (17:15, 8:16, 16:5) pieveica arī pagājušā gada Latvijas čempionu Mārtiņu Žogotu (KK Krosmintons.lv, Rīga). Finālā Cināts tikās ar Andreju Krūmiņu (BK SMASH, Jēkabpils), kuram piekāpās divos setos (4:16, 12:16). 3.vieta Mārtiņam Žogotam.

Vairāk fotogrāfiju skatīt: http://www.beverinasnovads.lv/index.php/foto-galerijas/719-3-latvijas-cempionata-krosmintona

Santa Paegle

STK Zaļā Pēda