IV Latvijas čempionāts krosmintonā noslēdzies

LC krosmintons nosleg2017

16.decembrī Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zālē norisinājās 4.Latvijas čempionāts krosmintonā, kas pulcēja vairāk kā 50 spēlētājus no visas Latvijas. Čempionātā tika sadalīti medaļu komplekti 8 dažādās kategorijās.

U12 meiteņu kategorijā visas uzvaras svinēja Emīlija Sirmā (KK Krosmintons.lv, Rīga), aiz sevis atstājot Melisu Krūmiņu (SK SportaPunkts, Baldone) un Paulu Griškovu (STK Zaļā Pēda, Brenguļi).

U12 zēnu kategorijā nepārspēts palika Latvijas reitinga līderis rīdzinieks Rihards Barkovs, otrajā vietā Gints Vīksniņš (SK SportaPunkts, Baldone), trešajā – rīdzinieks Ivans Ivo Novikovs. STK Zaļā Pēda pārstāvēto spēlētāju sasniegumi – 4.vieta Voldemārs Fūrmanis, 5.vieta Ronalds Jansons un Kalvis Jurgensons, 7.vieta Kristiāns Grīnbergs.

U14 meiteņu kategorijā bez lieliem pārsteigumiem – pirmā - Laura Luīze Kiļupe, otrā – Mareta Jurgensone (abas STK Zaļā Pēda, Brenguļi), trešā – Agate Spāre (KK Krosmintons.lv, Rīga).

U14 puišu kategorijā kā vienmēr sīva spēkošanās starp reitinga līderiem Artūru Dzirkali (Jēkabpils) un Rovildu Deduškēviču (STK Zaļā Pēda/Trikātas pamatskola). Šoreiz spraigā trīs setu spēlē (15:17, 16:10, 16:11) uzvarēja Dzirkalis. Trešajā vietā Rolands Širmelis (SK SportaPunkts, Baldone).

Sieviešu kategorijā ceturto Latvijas čempiones titulu izcīnīja Santa Paegle (STK Zaļā Pēda, Brenguļi), kas principiālā spēlē (16:7, 16:8) apspēlēja rīdzinieci Agnesi Logošu (KK Krosmintons.lv). Uz zemākā goda pjedestāla kāpa Ingūna Aldiņa (BK SMASH, Jēkabpils).

Vīriešu O40 kategorijā finālā tikās divi jēkabpilieši Uldis Lazdiņš un Dainis Lauva (abi BK SMASH), kur divos setos (16:7, 16:10) pārāks bija Lazdiņš. Mazajā finālā tikās Zigmārs Puikevics (Latvijas Raketlona federācija, Rīga) un Jānis Ilsters (KK Krosmintons.lv, Rīga) un gana sīvā divu setu spēlē (16:12, 18:16) uzvarēja Ilsters.

OPEN kategorijā finālā tikās Andrejs Krūmiņš (BK SMASH, Jēkabpils) un vēl viens jēkabpilietis Uldis Dzirkalis. Krūmiņš pusfinālā divos setos (16:11, 16:5) apspēlēja Aināru Gulbi (STK Zaļā Pēda, Brenguļi), savukārt Dzirkalis trīs setu spēlē (11:16, 16:4, 16:8) bija pārāks pret Mārtiņu Žogotu (KK Krosmintons.lv, Rīga). Finālspēle izvērtēs trīs setu garumā (11:16, 16:8, 16:6), kurā uzvaru svinēja Krūmiņš. STK Zaļā Pēda pārstāvēto sportistu panākumi – 5.vieta Matīss Cināts, 9.vieta Jānis Matīss un Renārs Cers.

Pirmoreiz Latvijas čempionātu vēsturē medaļas tika sadalītas arī dubultspēļu kategorijā, kur spēles bija līdzvērtīgākas. Pusfinālā Gulbis/Paegle (STK Zaļā Pēda) divos setos piekāpās Sirmajam/Žogotam (KK Krosmintons.lv), savukārt otra pusfināla spēle ilga trīs setus, kur tikai pašā trešā seta galotnē uzvaru izrāva Logoša/Logošs (KK Krosmintons.lv) pret Dzirkalis/Dzirkalis. Spēlē par 3.vietu Gulbis/Paegle divos setos (16:7, 16:11) tika galā ar Dzirkali/Dzirkali. Savukārt, lai noskaidrotu uzvarētāju, bija nepieciešami trīs seti, kurā pārāki šoreiz bija Žogots/ Sirmais. 5.vieta Cināts/Lauva, 10.vieta Matīss/Cers.

 

Fotogrāfijas no Latvijas Krosmintona federācijas fotoarhīva

Latvijas Krosmintona federācija, Santa Paegle