"ICO Speedminton ELKOR Cup Riga 2017" krosmintonā

2017 08 12 13 30 23   IMG 5937

12.augustā, Rīgā Elkor pludmalē norisinājās starptautiskais krosmintona turnīrs ICO Speedminton ELKOR Cup Riga 2017, kurā dalību ņēma arī seši Brenguļu krosmintonisti no STK Zaļā Pēda. Sacensību diena bija ļoti karsta, taču ar gana stiprām vēja brāzmām, kas sportistiem lika vairāk domāt līdzi spēles procesam.

U14 meiteņu kategorijā STK Zaļā Pēda pārstāvēja Laura Luīze Kiļupe un Mareta Jurgensone. Vissīvākā spēle abām meitenēm izrādījās vienai pret otru un trīs setu spēlē pārāka bija Kiļupe, kura kāpa uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena. Jurgensonei godpilnā 2.vieta.

U18 puišu kategorijā scenārijs gana līdzīgs. STK Zaļā Pēda komandas krāsas laukumos aizstāvēja Matīss Cināts un Lauris Ģirts Lācis. Cināts kā Latvijas reitinga līderis attiecīgajā kategorijā neatdeva nevienu uzvaru un svinēja pārliecinošu uzvaru. Savukārt Lācis ar pārējiem spēlētājiem turnīru beidza ar vienādu uzvaru skaitu un, pateicoties tikai labākai setu attiecībai (to nosaka sporta veida vadlīnijas), izcīnīja otro vietu.

Sieviešu kategorijā šoreiz tikai viena STK Zaļā Pēda pārstāve – Santa Paegle, kura pārliecinoši uzvarot visas apakšgrupu spēles, iekļuva finālturnīrā. Pusfinālā pretim stājās Inguna Aldiņa (BK SMASH/Jēkabpils) un divos setos (16:9; 16:6) uzvarēja Paegle. Finālspēlē, kā jau vairākus turnīrus pēc kārtas, Paegle tikās ar Agnesi Logošu (KK Krosmintons.lv/Rīga). Lai gan tika gaidīts spraigs sižets, tas šoreiz izpalika un pārliecinoši divos setos (16:4; 16:8) uzvarēja Latvijas reitinga līdere Paegle.

Sandis Šustiks un Matīss Cināts pārstāvēja STK Zaļā Pēda OPEN kategorijā. Abi spēlētāji apakšgrupu turnīru nospēlēja labi un spēja iekļūt finālturnīrā. Šustiks finālturnīra pirmajā kārtā nespēja tikt galā ar rīdzinieku Romanu Logošu (KK Krosmintons.lv) un piekāpās divos setos (11:16; 7:16), gala rezultātā ierindojoties 9.vietā. Savukārt Cināts uzvarot visas finālturnīra kārtas spēja iekļūt finālā, kur tikās ar O40 uzvarētāju jēkabpilieti Uldi Dzirkali. Finālā uzvarēja pieredzējušākais spēlētājs (16:9; 16:9) un Cināts ierindojās augstajā 2.vietā.

Kā pēdējā kategorija turnīrā startēja dubultspēles, kurās STK Zaļā Pēda spēlētāji spēlēja jauktos pāros ar citu klubu pārstāvjiem. Visaugstāk no brenguliešiem tika Santa Paegle, kura kopā ar Agnesi Logošu piekāpās tikai finālā pret Mārtiņu Žogotu (KK Krosmintons.lv/Rīga) un Andreju Krūmiņu (BK SMASH/Jēkabpils). Cināts kopā ar Arti Lauvu (KK Krosmintons.lv) ierindojās 5.vietā, bet Šustiks (kopā ar Jēgermani no Rīgas) un Lācis (kopā ar Morozovu no SK Sporta Punkts) – 9.vietā. Pusfināli un fināli tika spēlēti jau gana stiprā lietū, kas varbūt nedaudz iespaidoja spēļu rezultātus.

STK Zaļā Pēda Santa Paegle