Ziemassvētku brīnums

Katru gadu Trikātas pamatskolas kolektīvs un izglītojamie aizrautīgi gatavojas Ziemassvētku pasākumiem – gan pirmsskolas bērni, gan skolēni. Draudzīgi sadarbojoties, kopīgiem spēkiem visi skolas darbinieki veidoja vienotu svētku vidi skaistajā aktu zālē. Zāles noformējums izdevās lielisks – kuplas egles sagādāja R. Circeņa darbinieki, 9. klases jaunieši ar audzinātāju Guntaru. Visu rūpīgi izdekorēja, čakli, mazi eņģelīši sagatavoja „ledus” skulptūras, pirmsskolas darbinieki izveidoja apsarmojošus kokus.

Turklāt šogad mūs īpaši priecēja arī apgaismošanas tehnika, kura tika iegādāta ar Beverīnas novada pašvaldības atbalstu un savlaicīgi uzstādīta, pateicoties atsaucīgajiem pārstāvjiem no SIA „Diogens audio”. Par absolventu ziedojumiem tika iegādāts liela izmēra stacionārs ekrāns, kuram ir vairākas funkcijas – var veidot ēnu teātri, projecēšanu no aizmugures, kā arī lietojams skatuves aizklāšanai. Apgaismošanas tehnikā ir gan priekšgaismas prožektori, gan krāsaini prožektori skatuves aizmugures sienām, kuri sniedz iespēju veidot visu krāsu spektru. Mums noteikti ir vēl kur augt, uzlabojot to, kur un kā mēs darbojamies ikdienā un svētkos, tomēr ar prieku jāsecina, ka daudzi pasākumu apmeklētāji izteica ļoti atzinīgus vērtējumus par gandrīz profesionālo (profesionāls, šajā nozīmē, novērtēts kā komerciāli pārdodams produkts) noformēju, scenārijiem, apgaismojumu. Apskaņošanu palīdzēja nodrošināt gan skolai piederošie vadu mikrofoni, gan no Kauguru kultūras nama „ausu” radio mikroni, kurus bērni ļoti veikli iemācījās izmantot.

Skolas bērniem uzvedums tika veidots pēc autores Mirdzas Timmas “Sidraba egle” pasakas motīviem. Tas ir stāsts par labsirdību, vienkāršību, palīdzību un draudzību, kas Ziemassvētku vakarā vainogojas ar atzinību.

Sirsnīgajā pasakā pirmās klases skolēni, liegi virpuļojot, spēja uzburt sniegpārsliņu deju un radīja pārliecību, ka mežs ir apsnidzis svinīgā baltumā. Otrās klases skolēni ieradās mežā, sparīgi lēkājot kā zaķēni, un lūdza patvērumu, kuru sniedza tikai mazā eglīte. Pucējoties svētku vakaram, lielās egles bija aizņemtas. Trešās klases skolēni savā dejā parādīja nosalušos, sabozušos putniņus, kuriem tik ļoti nepieciešams patvērums un mīlestība.

Ceturtās klases skolēni – vāverēni – savā dziesmā lūdza meža egles padalīties ar čiekurieņiem, jo bija ļoti izsalkuši. Sestās klases skolēni bija sparīgie rūķi, kas ar savu dziesmu, atraktīvo “Zvaniņš skan”, mums lika noticēt, ka Ziemassvētki jau patiešām tuvojas. Īpašu pārsteigumu sagatavoja skolēni no astotās klases, kuri, iejutušies stilīgos meža zvēru tēlos, interesantās dejās un izdarībās parādīja, kuri zvēri mežā ir galvenie. Piektās klases skolēni, ietērpušies zaļos apmetņos, katrs bija atšķirīgs, kā zaļās egles mežā – viens ar zaļākajām skujām, cits ar skaistāko galotnīti un staltāko augumu, cits ar daudzajiem čiekuriņiem. Septītās klases skolēni kā laumiņas vēroja gan eglītes, gan visus meža iemītniekus un rūķus. Tikai Laumiņas varēja izraudzīt Sidraba egli.

Uzveduma noslēgumā, atbilstoši Mirdzas Timmas pasakai, pār mežu izlija siltums un sirsnība, jo devītās klases skolēni kā balti eņģeļi ar dziesmu “Klusa nakts, svēta nakts” ļāva mums saprast un noticēt patiesajam Ziemassvētku brīnumam. Uzveduma sākumā un beigās baudījām īpašu animētu mūziku no listenerkids.com, kas sirdīs aizskāra jūtīgas stīgas par Ziemassvētku stāsta būtību. Tā atgādināja, ka Ziemassvētku brīnums ir tad, kad mēs piedodam, noticam, ka labais uzvarēs. Ziemassvētku brīnums ir tad, kad mēs atraisam sasaistītos, paceļam nokritušos un atbalstām cits citu.

Trikātas pamatskolas saime cer, ka arī jums, lasītāji, ir izdevies kļūt par Ziemassvētku brīnumu, un, ja tomēr nē, gaidīsim jūs nākamajos Ziemassvētkos Trikātas skolā!

Paldies pirmsskolas grupu darbiniekiem, vecākiem un bērniem par mīļajiem svētkiem 19. decembra pievakarē! Paldies klašu audzinātājiem, skolēniem, darbiniekiem un vecākiem par svinīgo un sirsnīgo pasākumu un visu 20. decembra vakaru, kurš daudziem skolā veidoja sadraudzības piepildītus brīžus līdz pat nakts iesākumam!

Trikātas pamatskolas direktore

Brigita Avišāne