Kā Brenguļu sākumskolā meklē spēku

Šis mācību gads gan pedagogiem, gan tehniskajiem darbiniekiem ir bijis izaicinošs, spēkus un izturību prasošs. Lai pretotos nejaukajam vīrusam un nezaudētu dzīvesprieku, savā kolektīvā dalījāmies ar idejām par to, kā brīvajā laikā atvairīt drūmas domas.

Kādai no kolēģēm tā ir grāmatu lasīšana, citai – senu un mīļu kinofilmu skatīšanās, vēl kādai dienas notikumu pierakstīšana. Mūsu iemīļotā pavāre Inguna katru dienu iesāk ar planku (balsts guļus uz apakšdelmiem), katru reizi laiku pagarinot par dažām sekundēm. Skolotāja Gunta pēc kontrastdušas dodas laukā basām kājām pastaigā pa sniegu, pirmsskolas skolotāja Ieva dodas garās pastaigās ar meitu, skolotāja Santa nodevusies slēpošanas priekam, logopēde Iveta uzdrošinājusies pirmo reizi pamēģināt pieveikt braucienu no Baiļu kalna, pavāre Melita joprojām ceļu uz skolu mēro ar jauno, skaisto velosipēdu, direktore Sandra možu garu uztur, dodoties uz ziemas peldēm āliņģī.

Secinājām, ka visvienkāršākā un vērtīgākā ikdienas aktivitāte ir pastaiga. Medicīnas māsa Gunita Bajāre ierosināja izveidot plānu, kurā mēs katru dienu ar soļu skaitītāja palīdzību fiksētu noieto-pa ceļam uz darbu, brīvdienu atpūtā, vai tīrot sniegu. Mēneša beigās paveikto saskaitot, redzēsim, cik daudz esam nogājušas. 

Nu jau šī aktivitāte kļuvusi par īstu aizrautību. Vakaros demonstrējam foto uzņēmumus no pastaigu vietām, palielāmies ar dienā iespēto, uzmundrinām un stiprinām cita citu. Kaut arī vīruss grib parādīt zobus, mēs nepadosimies.  

Informāciju sagatavoja:

Brenguļu sākumskolas direktore Sandra Kaufmane