Trikātas pamatskolas skolēni aktīvi gatavojas un piedalās mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un sacensībās

book photo

“Gribēt ir liela lieta, jo Gribai seko Rīcība un Darbs, bet Darbu gandrīz vienmēr pavada Sekmes. Šīs trīs lietas – Darbs, Griba, Sekmes – piepilda visu cilvēka dzīvi. Griba atver Sekmju durvis, spožas un laimīgas, pa tām ieiet Darbs, un šī ceļojuma beigās mūsu pūles vainagot iznāk Sekmes.” /Luijs Pastērs/

2020./2021. mācību gads iesākās ar klātienes stundām un nedaudz neierastu dienas ritmu. Neskatoties, ka jau oktobrī atsākās Covid-19 ierobežojumi, un mācības notika attālināti, skolēni turpina aktīvi piedalīties olimpiādēs, konkursos un sacensībās.

Trikātas pamatskolas skolēni var lepoties ar uzvarām literāro darbu konkursos. 2. klases skolnieka Jēkaba Brenča paša sacerēts dzejolis publicēts bērnu dzejas gadagrāmatā “Garā pupa”. 9. klases skolniecei Elīzai Evelīnai Pētersonei vairākas uzvaras: Blaumaņa literārās prēmijas 16. konkursā ieguva Atzinību par spilgtu iztēli un fantāziju, XXIV stāstnieku konkursā “Teci, teci, valodiņa 2020” Lielās stāstnieces tituls, literārā konkursa “Doma izgaismo vārdu” laureāte. Elīza Evelīna piedalījās Valmieras pilsētas un starpnovadu latviešu valodas un literatūras olimpiādē, iegūstot 3. vietu un ir uzaicināta piedalīties Valsts latviešu valodas olimpiādē, kas norisināsies 6. martā.

Dalībai Valmieras pilsētas un starpnovadu matemātikas olimpiādei, kura notiks 26. februārī, gatavojas 5.-8. klašu skolēni. 

Mūsu skolas sportistiem ir panākumi dažādos sporta veidos. Šajā mācību gadā rudens krosā veiksmīgi startēja Zane Mežīte, iegūstot 1. vietu un Jēkabs Brencis izcīnot 3. vietu savā vecuma grupā.

Pirmsskolas sagatavošanas grupas audzēknis Jēkabs Ozols ir Latvijas čempions BMX riteņbraukšanā B6 grupā. Beverīnas novada Sporta laureāta titulu par uzvarām krosmintona sacensībās ieguva 6. klases skolnieks Augusts Zundāns U12 zēnu un 9. klases skolniece Viktorija Skaldere U18 meiteņu kategorijā.

Decembrī Trikātas pamatskolas 4. un 5. klases skolēni piedalījās Adventures' Zone Latvijas skolu klašu čempionātā badmintonā. Uzvarētāji ir Daniela Pētersone (4. klasē) un Ralfs Daniels Baškers (5. klasē). Februārī, ievērojot visus piesardzības pasākumus, ārā svaigā gaisā, veicot 6 uzdevumus, 6. klases skolēni piedalījās ikgadējā konkursā “Ledus Gladiatori”. Uzdevumi tika apkopoti video un nosūtīti organizatoriem.

Pirmsskolas grupiņu “Zaķēni” un “Lācēni” audzēkņu darbi tika pieteikti radošo darbu konkursā “Latvija manā sirdī”, bet “Lācēnu” un “Pūcēnu” grupas audzēkņu darbi – portāla ziemellatvija.lv bērnu zīmējumu konkursā “Uzzīmē ziemas prieku!”. Starp konkursa astoņiem labāko darbu autoriem “Ziemeļlatvijas” vērtējumā iekļuva arī Trikātas pamatskolas 2. klases skolniece Zane Mežīte un "Lācēnu" grupas audzēkne Ieva Dubrovska (kopā tika iesūtīti 232 darbi). Valmieras jaunatnes centra VINDA rīkotajā LEGO konkursā “Manas mīļākās aktivitātes” veicināšanas balvu 7-9 gadu vecuma grupā ieguva 2. klases skolnieks Jēkabs Brencis.

Rudenī Trikātas pamatskolas 2. klases skolēni piedalījās divās akcijās – starptautiskajā akcijā Pasaules lielākā mācību stundā “Pandēmija ir portāls” un Putras dienās.

Prieks par aktīvajiem 8. klases skolniekiem, kuri rudenī realizēja projektu “Draugu zīme”.

Piedalījāmies arī “Bosch Latvija” organizētajā skolu konkursā “Apgūsti prasmes ar Bosch”, kur žūrijas balsojumā ieguvām 4. vietu un balvā Gluey līmes zīmuli.

Paldies skolēniem par viņu radošumu un skolēnu vecākiem par atbalstu un bērnu motivēšanu. Paldies skolotājiem, kuri skolēnus iedrošināja, uzmundrināja un palīdzēja sagatavoties olimpiādēm, konkursiem, sacensībām, projektiem: Ivetai Brencei, Sandrai Sprancei, Agitai Pētersonei, Ritai Puķītei, Guntaram Purgalim, Santai Paeglei, Imantai Zaļkalnei, Sarmītei Kanašniecei, Vijai Mežītei un Ingai Boškinai.

Novēlu veselību, izturību, ticību sev un pārliecību par saviem spēkiem!

Informāciju sagatavoja:

Trikātas pamatskolas direktore Inguna Kondratjeva