Ziemassvētku prieks katrā no mums

Ziemassvetki 2019

Ziemassvētki ir laiks, kad saprast, cik daudz mums katram dots, un novērtēt to, sajusties labi dodot un palīdzot. Laiks pirms Ziemassvētkiem “ved mūs pretim kādam baltam klusumam, aiz kura ir kaut kas mīļš, sen aizmirsts un pazaudēts, kas mums atkal no jauna ir jāatrod”. (Kārlis Skalbe)

Trikātas pamatskolā Ziemassvētku pasākumam visi gatavojās savlaicīgi – dedza sveces Adventes vainagā, gaidot Ziemassvētku dāvanas, mācījās arī dot, gatavoja priekšnesumus un tērpus Ziemassvētku pasākumam, rakstīja apsveikumus skolasbiedriem un skolotājiem, cepa piparkūkas, dekorēja klases, rotāja zāles lielo egli, gatavoja apsveikumus, dāvaniņas un apciemoja bijušos skolas darbiniekus, vientuļos pensionārus un Mārsnēnu pansionāta iemītniekus. Paldies visiem – vecākiem un vecvecākiem, audžuvecākiem, skolotājiem un skolas darbiniekiem – par sarūpētajām dāvanām!

Ziemassvētku pasākums iesākās ar skolas direktores Ingunas Kondratjevas uzrunu skolēnu vecākiem, skolēniem, skolotājiem un viesiem. Direktore, izvērtējot pirmo semestri, lepojās ar skolēnu sasniegumiem mācību darbā, kā arī atzinīgi novērtēja vecāku līdzdalību skolas pasākumos. Mūs priecēja 1.-4. klašu ansambļa un Samantas Sjarki izpildītās dziesmas.

Šajā semestrī ar labiem un augstiem mācību sasniegumiem varēja lepoties 17 skolēni: Amanda Baškere, Jēkabs Brencis, Alise Dārziņa, Zane Mežīte, Venija Kolomijeca, Krista Rudzīte, Estere Tīna Šulca, Līna Bortkeviča, Unda Bortkēviča, Jānis Rihards Meļķis, Daiga Mežīte, Samanta Sjarki, Dārta Lūcija Švēde, Sanija Briede, Vendija Patrīcija Knopkina, Mārcis Šmagris-Bondars, Elīza Evelīna Pētersone, Rovilds Deduškevičs.

Mums visiem gan lieliem, gan maziem šķiet, ka Ziemassvētki ir brīnumu laiks, kad atkal noticam kādai pasakai. Šajos Ziemassvētkos tā bija pasaka par Sniega karalieni – izrāde, kurā sirsnīgais stāsts par Gerdu (Alīna Solotkaja) un Kaju savijās ar ceļojumu uz Sniega karalienes pili. Ceļojums izvērtās citādāks, kā bijām pieraduši to redzēt. Gerdas ceļojums uz Ziemeļpolu veda vispirms uz dienvidiem – Lietuvu, Poliju, Rumāniju, Grieķiju un Poliju. Tieši caur mūsu ERASMUS projekta draugu valstīm! Atpakaļ uz Sniega karalienes pili Gerda devās caur Vāciju, Dāniju, Zviedriju, līdz nonāca Norvēģijā – pašos tālākajos kontinenta ziemeļos.

Uz skatuves bija jautras rumāņu (7. klase), grieķu (2. klase), vācu (4. klase), dāņu un norvēģu trollīšu (4. klase) dejas, piedzīvojumus ceļā uz Zviedriju rādīja 5. klase, Roberto Meloni šovā ļāva ielūkoties 8. klase, 9. klase pastāstīja par Lietuvas, bet 6. klase – Polijas raksturīgākajiem faktiem.

Norvēģijā mēs no Gerdas atvadījāmies, jo tālāk bija tik auksts, ka pasakas stāstītājs nevarēja vairs ne muti pakustināt, lai izstāstītu... bet mēs jau zinājām, ka beigas būs labas, jo Gerda Kaju atradīs un ar savu mīlestību izkausēs viņa ledus sirdi.

Uzveduma noslēgumā Vendijas Patrīcijas Knopkinas izpildījumā varējām dzirdēt skaisto dziesmu “Aleluja”.

Šis bija Ziemassvētku laiks, kas lika sadzirdēt nesaklausāmo, saredzēt nemanāmo, sajust neapjaušamo un, kas nāca kā ciemiņš no zvaigžņu tālēm ar sengaidītu mīlestības spēku.

Šis ir laiks, kad vēlamies pateikt sirsnīgu paldies.

Paldies Ando Krūzem un etnogrupai “Vairogi” par patriotisko un emocionālo valsts svētku koncertu!

Paldies z/s “Irbītes” īpašniekam Valdim Circenim par skaisto, stalto Ziemassvētku egli!

Paldies “Līga Nature SPA” īpašniecei Līgai Aizsilai par jaukajām dāvaniņām Trikātas pamatskolas darbiniekiem, pensionētajiem kolēģiem un Trikātas pagasta vientuļajiem pensionāriem!

Veiksmīgu, radošu un zināšanām bagātu 2020. gadu!

Informāciju sagatavoja:

Trikātas pamatskolas direktores vietniece Inga Boškina