Latvijas valsts svētki un Lielā zinātkāres diena Trikātas pamatskolā

Latvijas valstij šogad tiek pāršķirta 99. lappuse. Valsts svētku ietvaros Trikātas pamatskolas 5. – 9. klašu skolēni rakstīja veltījuma vārdus Latvijai. Tos dzejoja akrostiha formā – katra rinda sākās ar Latvijas vārda pirmo burtu. Tos izvietoja izstādē ozolkoka un ozollapu formā skolas vestibilā (skolotājas Maruta Ģingule un Aiga Gartmane). 17. novembrī ar dziesmām, dzeju un prezentāciju notika svinīgs brīdis “Latvijas 99. lappuses” (skolotājas Laila Legzdiņa, Ilze Dauvarte un Inga Boškina).

Pēc svinīgā pasākuma svētki turpinājās – skolēni aktīvi iesaistījās Lielās zinātkāres stacijās, kuras vadīja Zinātkāres centrs ZINOO projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros.

Zinātkāre ir ceļš uz zināšanām, bet tās izskaidro brīnumus. Lego Mindstrom robotu nodarbībās ikviens varēja uzbūvēt robotu, kā arī pārliecināties un saprast, ka radīt modernu zinātniski-fantastisku tehnoloģiju kā robots ir tik vienkārši. Gaisa raķešu nodarbībā visi guva priekšstatu par raķešu darbības principiem, to vēsturi un nākotni. Skolēni uzmeistaroja paši savu raķeti, ar kuru varēja sacensties lidojumā un precizitātē. Viņi rimās tikai tad, kad paša būvētā raķete bija palaista uz skolas jumta.

Skolēni piedalījās arī erudīcijas uzdevumu konkursā – skolas gaiteņos izvietotajos interaktīvajos plakātos bija aprakstīti dažādi sasniegumi dabaszinātnēs. Iepazīstoties ar doto informāciju, bija jāatbild uz sagatavotiem jautājumiem un jāatrisina uzdevumi.

Dienas noslēgumā ZINOO centra darbinieki Trikātas pamatskolas un Brenguļu sākumskolas skolēniem un skolotājiem rādīja eksperimentu parādi un demonstrējumus.

Eksperimentu priekšnesumus skolēni varēja gan vērot, gan arī paši aktīvi piedalīties, pētot ūdens, gaisa un uguns īpašības. Visi pārliecinājās par zināmu vielu neparastām īpašībām un novēroja eksperimentus ar aukstām gāzēm, tādējādi gūstot priekšstatu par ķīmijas un fizikas nozari.

Pasākuma ietvaros visiem dalībniekiem tika nodrošināta iespēja mobilajā Planetārijā vērot 3D filmas par astronomiju, fiziku, ģeogrāfiju un citām ar dabas izpēti un zinātni saistītām tēmām. Filmiņas sarūpēja pirmsskolas audzēkņu mamma Irina Everte.

Valsts svētku diena izvērtās zinātkāra, atraktīva un izzinoša.

Trikātas pamatskolas direktores vietniece

Inga Boškina