Gatavojam un ēdam veselīgi

edam veseligi Brengulusk

Mums visiem patīk našķoties un ēst ne visai veselīgus ēdienus. Čipsi, kola, saldumi un citi nieki ar prieku nonāk mūsu vēderos. Kādas sekas viņi tur atstāj? Lieko svaru, caurus zobus, nogurumu. Lai izskaidrotu, kā atbrīvoties no nelāgiem ieradumiem, pie mums viesojās uztura speciāliste Dagne Kantāne.

 

Vispirms viņa kopā ar bērniem pārrunāja ēšanas paradumus un kā tos mainīt. Tad ķērāmies pie gatavošanas. Izrādās, ka veikalā saldais jogurts nemaz nav jāpērk, to varam pagatavot paši. No bezpiedevu jogurta, dažādām ogām un augļiem kādi vien mājās ir. Cepeškrāsnī apgrauzdējām auzu pārslas un riekstus, tad tos sīki smalcinājām un pievienojām dateles.

Samaisījām un brokastu muslis gatavs! Atlika pārliet ar savu gatavoto jogurtu un varējām pagaršot paši un draugus uzcienāt. Mums ļoti garšoja veselīgais našķis! Ja vēlies dzīvot veselīgi, nāc pie mums!

Teksta un fotogrāfijas autore:

Brenguļu sākumskolas direktore Sandra Kaufmane

logo

 

“Veselas un veselīgas sabiedrības veidošana Beverīnas novadā” Nr. 9.2.4.2./16/I/051